V. Göç Çalışmaları Lisansüstü Öğrenci Konferansı 2 Aralık 2023 Tarihinde Gerçekleştirilecek

0
883

İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi resmi sitesinden yapılan konferans tebliğ çağrısı şu şekildedir:

V. Göç Çalışmaları Lisansüstü Öğrenci Konferansı bu yıl da göç alanında çalışan yüksek lisans ve doktora öğrencilerini hem birbirleriyle hem de bu alanda farklı disiplinlerde ve/veya disiplinlerarası çalışan deneyimli akademisyenlerle buluşturacak. Süregiden savaşlar, çatışmalar, baskı, eşitsizlik, yoksulluk, afetler ve iklim değişikliği şartları yanı sıra göçmen karşıtlığı ve göç yönetimi başlıklarıyla güncelliğini koruyan göç çalışmalarında, araştırmaları güçlendirmek ve araştırma sonuçlarının geniş kapsamlı ele alınmasını sağlamak ortak hedefimiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak 2019 yılından bu yana çok değerli Bilim Kurulu üyelerinin katkılarıyla düzenlediğimiz Göç Çalışmaları Lisansüstü Öğrenci Konferansı aracılığıyla tartışmak, birbirimizden öğrenmek ve beraber düşünmek için biraraya geliyoruz.

Bilim Kurulu

A. Tamer AKER

Didem DANIŞ             

Mine EDER                            

Tuğçe ERÇETİN

Emre ERDOĞAN

Gülay Uğur GÖKSEL               

Ayhan KAYA

Neva Övünç ÖZTÜRK            

Deniz SERT

Sedef TURPER                       

Pınar UYAN SEMERCİ

Deniz Güneş YARDIMCI

Başvuru Koşulları

  • Başvuru için en az 350 sözcükten oluşan tebliğ özetleri, kısa özgeçmiş bilgisiyle birlikte 22 Ekim 2023 tarihine kadar goclisansustukonferans@bilgi.edu.tr adresine gönderilmelidir.
  • Tebliğ özet metni, çalışmanın metodolojisi ve dayandığı literatüre dair bilgi içermelidir.
  • Birden fazla yazarlı çalışmaların başvurularında tüm yazarların lisansüstü öğrencisi veya yeni mezun (son iki yıl) olması gerekmektedir.
  • Konferansta sunum için kabul edilen tebliğ sahiplerine 02 Kasım 2023 tarihi itibariyle bilgilendirme yapılacaktır. Tebliğ tam metinleri için son teslim tarihi 24 Kasım 2023’tür.

Konferans Organizasyonu

  • Konferans dili Türkçedir. Başvurulara bağlı olarak İngilizce oturumlar da planlanabilir. 
  • Konferans yüz yüze ve çevrim içi yöntemlerle hibrit olarak gerçekleştirilecektir. Oturumlar İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde yapılacaktır.
  • İstanbul dışından katılımcılar için ulaşım desteği sağlanacaktır.

Kaynak ve ayrıntılı bilgi: https://goc.bilgi.edu.tr/tr/haberler-ve-etkinlikler/279/v-goc-calismalari-lisansustu-ogrenci-konferansi/