18. Geleneksel ODTÜ Sosyoloji Günleri üst başlığı “Sınır” olarak belirlendi

0
1403

Üst başlığı “Sınır” olarak belirlenen Geleneksel ODTÜ Sosyoloji Günleri hakkında ODTÜ Sosyoloji Topluluğu’nun detaylı açıklaması şu şekildedir:

“Bu yıl on sekizincisini gerçekleştireceğimiz Geleneksel ODTÜ Sosyoloji Günleri Mart 2022’nin son haftasında düzenlenecektir.  18. Geleneksel ODTÜ Sosyoloji Günleri üst başlığı “Sınır” olarak belirlenmiştir. Üst başlık politik, coğrafi ve epistemolojik olarak tartışabileceğimiz “Sınır” kavramını ‘küreselleşme ve ulus, teknoloji, akademi, antroposen, dil, beden, çatışma, güvenlik, kimlik, mekan, medya, internet, sınıf ve emek, postmodernizm, hukuk’ gibi alt başlıklar içinde incelemeye ve tartışmaya bir davettir. Bu kapsamda bir araya gelmek, sınırı sosyolojik ve disiplinlerarası bir bağlamda tartışabilmek adına bugünden itibariyle sunum özetlerinizi 21 Şubat 2022 tarihine kadar beklemekteyiz. Buradan hareketle, 18. Geleneksel ODTÜ Sosyoloji Günleri için önerdiğimiz alt başlıklarla birlikte bu başlıklar dışında da sunum özeti göndermeniz mümkündür. Öncelikle, kendimizi ne bir otorite olarak görüyoruz ne de üst başlık koyduğumuz için sizin bu konudaki görüşlerinizi sınırlayabileceğimizi düşünüyoruz. Bu yüzden gönderilen sunumlarda herhangi bir elemeye gitmiyoruz. Ancak ODTÜ Sosyoloji Topluluğu’nun homofobik, transfobik, bifobik, türcü, ırkçı, cinsiyetçi söylemlere ve nefret söylemine karşı bir duruşu olduğunu belirtmek isteriz. Bunun yanında, sunumunuzla ilgili genel bir fikir oluşturacak kısa bir metni bize göndermenizi bekliyoruz. (Sunum özetlerinin yaklaşık 300 kelime olmasını beklemekteyiz.) Sunumlar oturuma göre 15 ile 20 dakika arasında olacaktır, soru cevap kısımları buna dahil değildir. Sunum özetlerinizi odtusosyolojitoplulugu@gmail.com mail adresimize gönderebilirsiniz. Dileyen herkes sunum gönderebilir. Sosyoloji öğrencisi olmak şartı yoktur.  Bize mail adresimizden ya da Twitter ve Instagram hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.Önemli not: 18. Geleneksel ODTÜ Sosyoloji Günleri yüzyüze olacak şekilde planlanmaktadır, fakat pandemi kaynaklı bir problemle karşı karşıya gelinmesi halinde online’a geçme ihtimalimiz de vardır.”

Kaynak: https://t.co/pFu10eR0ua

Sunum Özeti Gönderi Formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfdDavtotsd4JAGUiMtxuaCdMlaknhYAk98ERKuUG71otBMOQ/viewform